Dziś miałam ochotę na coś pikantnego i świeżego. Padło na twarożek z kiełkami rzodkiewki. Już zapomniałam jakie są pyszne. Warto taką wiedzę odświeżać, szczególnie, że ten rodzaj kiełków wpływa bardzo pozytywnie na nasz organizm. Są świetne na przeziębienia (zawierają dużo witaminy C, mają właściwości wykrztuśne oraz podnoszą odporność organizmu), ale też poprawiają przemianę materii oraz stan pankosci i skóry. Po prostu samo zdrowie!
Twarożek z kiełkami rzodkiewki
na 1 osobę
Składniki:
- 100 g twrożku
- 1 łyżeczka smietany
- 3 łyżki kiełków rzodkiewki
- sól
- pieprz
Przygotowanie:
Kiełki opłukać, pokroić. W miseczce rozgnieść widelcem twarożek. Dorzucić wszystkie pozostałe składniki do twarożku. Wymieszać. Podawać z pieczywem albo zjadać prosto z miseczki.
Smacznego! :-)
Nie wiem jak wiosna, ale ja bym się nie dała dwa razy przywoływac :) Pycha!
OdpowiedzUsuńWidzę, że nie tylko ja tęsknię za słońcem ;) kiełki są bardzo wiosenne i faktycznie pyszne. Fajny twarożek :)
OdpowiedzUsuńKasiu, mówisz, że na taki twarożek można podrywać dziewczyny? Oo.. dobrze wiedzieć! :-)
OdpowiedzUsuńAdrijah, przybij słoneczną 5! :-) Dzięki za miłe słowa. :-)
ja pamiętam i melduje że ostatnio wszystko jem z kiełkami, na pasćie ostatnio wrzuciłam sobę z kiełkami czerwonej kalarepy, o tu tu:
OdpowiedzUsuńhttp://makaroniary.blogspot.com/2010/02/prosto-i-smacznie.html
Aga-aa, no to super! Bardzo podoba mi się Twoja postawa. ;-) Niech żyją kiełki! :-)
OdpowiedzUsuńa kisz zima , niech już będzie wiosna i kiełki zacznę hodować
OdpowiedzUsuńMargot, zacznij już dziś. :-)
OdpowiedzUsuńJa pamiętam co prawda członkiem nie byłam, ale mam nawet słoik do kiełkowania :)
OdpowiedzUsuńTwarożek na pewno smakuje pysznie!
Chyba czas znowu nastawić ser...
Polko, jak to miło, że jednak ktoś pamięta o naszym kiełkowaniu. :-) Domowy twarożek.. Brzmi pysznie! :-)
OdpowiedzUsuńUwielbiam takie twarożki i takie śniadania, dobrze, że przyszła wiosna i za nią za chwilę świeże warzywka w sam raz do twarożków :)
OdpowiedzUsuńEwa, święte słowa... Nieśmiertelny twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem musi być! :-)
OdpowiedzUsuń