Strony

niedziela, 21 lutego 2010

Kawa czekoladowa.



Dziś jest wielkie święto wszystkich miłośników czekolady. Wszystko to za sprawą Bei, która prowadzi blog Bea w Kuchni. Już po raz trzeci zorganizowała ona Czekoladowy Weekend. Niestety ostatnio nie mam serca do słodkości, więc postanowiłam przygotować coś co jest bardzo czekoladowe, ale jednocześnie niezbyt słodkie. Moim wyborem jest kawa czekoladowa (swoją drogą kawa i czekolada to świetne połącznie, prawda?). Polecam wszystkim (zarówno kawoszom jak i czekoholikom)!


Przepis powstał w mojej głowie po przejrzeniu paru stron internetowych. Myślę, że wyszło smaczne, ale rozumiem jeżeli ktoś lubi bardzo słodkie napoje polecam dodanie odpowiedniej ilości cukru (choć że nie jest to konieczne). Może macie pomysły na inne dodatki które ożywiłyby ten przepis? Jeśli tak, to bardzo chętnie je poznam. :-)

Kawa czekoladowa (bardzo mleczna)
na 2 kubeczki (niestety filiżanki to dla mnie za mało)

Składniki:

- 0,4 l mleka
- 6 kostek gorzkiej czekolady (2/5 tabliczki)
- 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
- cukier (opcjonalnie)
Przygotowanie:

W garnuszku na małym ogniu rozpuścić posiekaną czekoladę z mlekiem (ciągle mieszając). Gdy czekolada się rozpuści dodać kawę i ewnetualnie posłodzić. Dokładnie wymieszać. Podgrzać do odpowiendniej temaratury (ja nie zagotowywałam). Kawę można ozdobić wiórkami czekolady (tak jak ja zrobiłam, niestety szybko się rozpuściły) lub zaszaleć i wymysleć coś innego.

Smacznego! :-)

21 komentarzy:

  1. Kawa czekoladowa musi smakować pysznie:))
    Ja mam dziś chęć na czekoladę gorącą, chyba sobie zrobię:)
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. piłam dziś o poranku kawę
    i nawet mi do głowy nie przyszło, by była czekoladowa
    szkoda
    ale zapamiętam sobie to połączenie na przyszłośc

    OdpowiedzUsuń
  3. Taka kawa to moj sposob na chandre:) ja dodaje jeszcze odrobine kardamonu i cynamonu...
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  4. Majanko, dziękuję. Życzę smacznego. :-)

    Asiejko, oo... Słodko. Ale nie wiem czy taka kawa jest dobra na początek dnia... Mnie osobiście wprowadziła w nastrój mocno wypoczynkowy. :-)

    Konsti, cynamon i karadamon, brzmi pysznie... :-)

    OdpowiedzUsuń
  5. ja należę do jednych i drugich "..holików" więc takiej kawce ie odmówię :)

    OdpowiedzUsuń
  6. ja jestem niepoprawna kawoszką i czekoholiczką, więc taka kawa, to coś dla mnie:) Połączenie jak najbardziej trafione:)

    OdpowiedzUsuń
  7. o mniam ! widzę, że u Ciebie też pyszna czekoladka na gorąco ! :))) taką też bym chętnie spróbowała :) pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Myniolinko, to tak jak ja... :-)

    Kasiac, to się cieszę. Trochę mnie korci by zrobic jakiś sernik czekoladowo-kawowy. Ale może to już będzie za dużo szczęścia jak na raz... ;-) :-)

    OdpowiedzUsuń
  9. Blue_megi, to w zasadzie kawa, ale jeśli masz ochotę nazywać ją czekoladą na gorąco nie ma sprawy... ;-)

    OdpowiedzUsuń
  10. Kawe z czekolada serwuje sobie dosyc regularnie, wiec i Twoja chetnie wyprobuje :)
    A co do slodkosci, to i mnie nie bylo latwo, gdyz moich czekoladowych propozycji tym razem tylko minimalnie probowalam, a nie palaszowalam do ostatniego okruszka ;)
    Nie bylo latwo, ale sie udalo :)

    Pozdrawiam serdecznie! I dziekuje za udzial w CzekoWeekendzie :)

    OdpowiedzUsuń
  11. PS. Przepraszam, ale znow nie pamietam : czy w podsumowaniu wpisac Cie pod 'Hanna' czy 'poswix'?

    OdpowiedzUsuń
  12. To bardzo dobry pomysł, chętnie przetestuję :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Ha powiedz to mojemu koledze w pracy... 'jak kawa to kawa jak czekolada to czekolada' ale on głupi jest :)))))

    OdpowiedzUsuń
  14. Beo, to ja dziękuję za wspólną czekoladową zabawę i jestem pewna, że Twoje czekowytwory były przepyszne... :-)

    Dwiechochelki, cieszę się. :-) Smacznego! :-)

    Polko, bo mężczyźni lubią prosto.. Ale może to lepiej, bo zostaje więcej dla nas? :-)

    OdpowiedzUsuń
  15. Kawa i czekolada? - mariaż doskonały!

    OdpowiedzUsuń
  16. Oczko, to jak makaron i pomidory! Przynajmniej ja uwiebiam to połączenie pasjami... :-)

    OdpowiedzUsuń
  17. Oczko, widać czytamy w swoich myślach... ;-) :-)

    OdpowiedzUsuń
  18. Lalalaala Poświx sobie kawuje,a ja bym się do niej przyłączyła!
    :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Kawa jest jednym z moich ulubionych napojów, który spożywam na co dzień. Najbardziej smakuje mi kawa świeżo zmielona. Według mnie ma ona najlepszy smak i aromat. Kawę przygotowuję sobie przy pomocy specjalnego zestawu do parzenia, w który zaopatrzyłem się na https://duka.com/pl/kawa-i-herbata/filizanki. Dzięki niemu przyrządzenie kawy jest jeszcze szybsze i wygodniejsze.

    OdpowiedzUsuń